Akademia Coachingu Sportowego

OPIS WARSZTATÓW

Trening Mentalny to najbardziej zaniedbana sfera sportu zawodowego. A jednocześnie jest to sfera, gdzie mądra i przemyślana praca może dać ogromne rezultaty. O tym, z czego to wynika, o zasadachcoachingu w sporcie opowiemy i popracujemy warsztatowo na warsztatach z Sylwią Dąbrowską - Paulewicz i Rafałem Rogowiczem.


 

Podczas warsztatów prowadzący podzielą się doświadczeniem z zakresu:

  • współpracy z drużynami sportowymi, między innymi Plus Ligi
  • opowiedzą o katalogu możliwych do podjęcia metod pracy, przeszkodach, jakie napotykają i o tym, jak je rozwiązują
  • wykorzystywania potencjału zawodników, trenerów, a nawet kibiców
  • korzyści płynących z coachingu mentalnego
  • jak przenieść doświadczenia coachingu sportowego do biznesu i odwrotnie
  • przedstawią autorskie narzędzia i metody pracy oparte na doświadczeniu w pracy z ludźmi sportu i biznesu

Szkolenie dotyczy:

  • wprowadzenie do tematu coachingu sportowego
  • definicja (czym się różni od psychologii sportu i treningu mentalnego)
  • prekursorzy, wyjątkowi coachowie, znaczenie i korzyści coachingu sportowego
  • narzędzia  coachingu sportowego (zalety i wady stosowania)
  • lider, trener,
  • znaczenie osobowości trenera, elementy pracy, współpraca zespołu, drużyny,
  • wpływ osobowości trenera na zespół, wpływ lidera emocjonalnego, nieformalnego na komunikację w drużynie,
  • zasady tworzenia dream team
  • budowanie efektywności zespołu ( na co warto zwracać uwagę i jak kreować pracę w zespole, jak rozpoznać ważne wartości zespołowe i jak wpływać na poszczególne osoby)
  • synergia (efektywność i potencjał poszczególnych osób w przełożenia na 100% normy zespołowej)
  • autorska gra coachingowa
  • budowanie atmosfery zespołu i osiąganie założonych celów
  • rozwiązywanie konfliktów, zmiana osób, zawodników, kontuzje i choroby
  • sytuacje kryzysowe i sposoby ich rozwiązywania
  • technik dramowe i improwizacyjne
  • Public Relations w budowaniu wizerunku zespołu, drużyny


Cena kursu to 500 zł brutto + Vat
Liczba uczestników w grupie max 15 osób
 

Cena Akademii Coachingu Sportowego  zawiera:

  • 13 godzin intensywnego kursu / 2 dni szkoleniowych
  • 1 godzina prezentacji na temat biegania – przeprowadzi BBM (stowarzyszenie biegowe)
  • materiały szkoleniowe
  • dyplom ukończenia Akademii Coachingu Sportowego
  • dodatkowe niespodzianki i upominki
  • przerwy kawowe i obiady
  • prowadzenie warsztatów przez dwóch coachów

 

  1. Poznasz zasoby lidera, trenera
  2. Poznacz podstawy, założenia, zalety współpracy sztabu szkoleniowego, liderskiego
  3. Poznasz autorskie metody pracy drużynowej oparte o doświadczenia zespołów piłkarskich i AZS Częstochowa
  4. Doświadczysz jakości pracy zespołowej, gdyż przez dwa dni dwoje coachów Masters of Mental poprowadzi drużynę-uczestników do zwycięstwa.
  5. Zdefiniujesz coaching sportowy w odróżnieniu od pozostałych dziedzin wsparcia mentalnego
  6. Poznasz autorskie i nowatorskie narzędzia coachingowe

Sylwia Dąbrowska-Paulewicz

Dyplomowany coach SPC, Trener Mentalny, Coach, Współzałożyciel Masters of Mental

W projekcie Masters of Mental współtworzę jakość, wartość i założenia ogólne. Obejmuję dział "Sport", gdzie odpowiadam za praktyczną jakość szkoleń, kursów, praktyk i wszystkich programów coachingowych dla sportu indywidualnego i grupowego.Pierwsze doświadczenia trenera mentalnego zdobywałam z drużyną Juniorów RKS Raków Częstochowa, rocznik 1994. Rozpoczęłam diagnozę i określenie potrzeb od indywidualnych rozmów z Trenerem i Zawodnikami. Jednocześnie prowadziłam spotkania grupowe, by wzmocnić relację, zaufanie i dobrą atmosferę między chłopakami. Akurat skończyły się rozgrywki i Drużyna znalazła się w fazie spadkowej. Oczywiście znacznie poniżej oczekiwań Piłkarzy, Trenera i samego Klubu. Pierwszy projekt trwał 3, 5 miesiąca, codziennej pracy, rozmów, spotkań. Oczekiwania ze współpracy pokryły się z efektami. Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek i Rocznik 1994 zajął pierwsze miejsce w Lidze. Korzyści główne zauważone przez Trenera: brak konieczności motywowania chłopaków - całkowicie przejęli odpowiedzialność za swoje wybory, jakość treningów, zaangażowanie. Lepsze wyniki w szkole (zgodnie z ustaleniami Trenera z Rodzicami były cały czas pod kontrolą i od tego zależała aktywność w Drużynie). Te rozgrywki były ostatnimi pod szyldem "Junior", dziś 3-5 gra w podstawowym składzie RKS Raków Częstochowa, kilku w drugim składzie. Jeszcze kilku zmieniło barwy klubowe i na pewno usłyszymy o nich w Ekstraklasie czy Ligach Europejskich, gdzie będą spełniać swoje marzenia.

Pasja grania, tysiące kilometrów, siłownia przełożyły się na życie zawodowe. Udało się połączyć obowiązki szkolne, treningi, pierwsze miłości i wybrać najważniejsze. obecnie debiutuje jako trener) i Wojciechem Pudo ( trener juniorów). Ponadto czuwam nad przebiegiem edukacji emocjonalnej i ogólnorozwojowej uczniów dwujęzycznej Akademii Soward w Częstochowie. Piszę, Czytam, Tworzę programy szkoleniowe, autorskie narzędzia, warsztaty umiejętności miękkich i zespołowych dla drużyn w różnych przedziałach wiekowych. Prowadzę autorski warsztat pracy nad rozwojem osobowości trenera jako lidera drużyny. Założyłam oddział i koordynuję Klub Coacha w Częstochowie (od 11.2013) - na licencji Active Change pod patronatem Izby Coachingu. Współpracuję w Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie Umiejętności pracy coachingowej zdobyłam w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Krakowie - pod patronatem Izby Coachingu - certyfikat nr 112/2012. Jestem też mgr Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Mam za sobą ponad 1000h szkoleń własnych i 500h pracy drużynowej i indywidualnej klientów.

 

Rafał Rogowicz

Dyplomowany coach APC, Trener Mentalny, Coach, Współzałożyciel Masters of Mental

Swoją ścieżkę zawodową budowałem pracując z ludźmi w rożnych obszarach, m.in. edukacyjnym, medialnym i public relations. Posiadam wieloletnie doświadczenie menadżerskie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, budowaniu wizerunku firmy i produktu. Kierowałem dwiema placówkami edukacyjnymi. Współpracowałem z TVP, przygotowując programy dotyczące zastosowania nowych technologi w codziennym życiu. Ukończyłem szereg kursów i warsztatów dotyczących budowania relacji interpersonalnych. Jestem menadżerem kultury, dziennikarzem prasowy - freelancerem, doradcą wizerunkowym i specjalistą PR. Ukończyłem Akademię Profesjonalnego Coachingu (Akredytacja WSB w Dąbrowie Górniczej - jedynej w Polsce Uczelni Wyższej, która jest Członkiem Założycielem Izby Coachingu. Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu w Warszawie oraz z najstarszą i największą z europejskich szkół coachingu, Noble Manhattan Coaching). Jestem członekiem Klubu Izby Coachingu, asystentem Dyrektora Śląskiego Oddziału Izby Coachingu. Jestem pasjonatem i twórcą różnych form teatralnych. Swoje długoletnie doświadczenie teatralno-filmowe wykorzystuję pracując autorską metodą dramacoaching. W projekcie Masters of Mental Strategy odpowiadam za obszar medialny i wizerunkowy oraz przygotowanie produktów szkoleniowych dla ludzi związanych ze sportem zawodowym oraz biznesem. W ramach projektu prowadzę również warsztaty mentalne dla trenerów, zawodników i menadżerów. Pracuję indywidualnie i grupowo. Wykorzystuję autorskie narzędzia i metody pracy. Pomagam klientowi eksplorować wewnętrzny potencjał, aby uzyskane dzięki temu zasoby, mógł wykorzystać do osiągnięcia celu.

W swojej pracy stawiam na efektywną komunikację, synergię, ciągły rozwój i doskonalenie. Przeszkodę traktuję jak wyzwanie. Proces coachingowy wzbogacam o pierwiastek Zen, by klient mógł dotrzeć do swojego prawdziwego Ja. Moje życiowe motto to połączenie słów Julio Cortázar - "Wystarczy pomyśleć, ile się zmienia, jeżeli zejdzie się z chodnika i zrobi trzy kroki po jezdni…" ze słowami Arthura Asha - "Zacznij tam, gdzie jesteś. Użyj tego, co masz. Zrób to, co możesz".

Copyright 2013 - Sławomir Młynarczyk i Partnerzy © Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja - www.squaretech.pl